Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2017

Ve dnech 8. – 10. září se uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu, které se konalo v Mostě.

Z našeho klubu se zúčastnili hráči v těchto kategoriích:

  • H14 – Jan Jiroušek
  • H12 – Josef Adam Ret a Michal Jareš
  • H10 – Karel Brožka
  • D14 – Tereza Šulcová a Jitka Pilná
  • D12 – Adéla Třasáková

Odjížděli jsme s ambicemi na umístění mezi nejlepšími. V opravdu těžké konkurenci jsme se „neztratili“. Nakonec jsme si odvezli vicemistra ČR – Karel Brožka H10, u kterého to byl výborný výkon vzhledem k tomu, že se teprve ve středu vrátil z mistrovství světa v Brazílii. V kategorii D12 do posledního kola bojovala o „placku“ Adélka Třasáková, kdy ji prohra v posledním kole odsunula na nepopulární „bramborovou medaili“, tzn. že získala 4. místo. V D14 bojovaly dvě naše hráčky, kdy příslibem do budoucna je velmi pěkné 6. místo 11-ti letéTerezky Šulcové, která hrála „o kategorii výš“. Zbylí chlapci podali bojovný výkon ve svých kategoriích, ale konkurence byla velmi silná.

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Celý turnaj byl ze strany pořadatelů perfektně zorganizován, ubytování i stravování na velmi vysoké úrovni, takže z naší strany jim patří velké poděkování.

Podrobné výsledky můžete najít na chess-results.

Jitka Pilná

Napsat komentář