MČ mládeže, Harrachov 2017, část 1

SOBOTA – příjezd
V sobotu 21. října 2017 započalo naše dobrodružství. Vůdcem výpravy se stali Milan Hošek a Josef Vařejčko. V 9:00 byl sraz naší skupiny na Družbě. Sešli jsme se v hojném počtu 14 hráčů s několika rodiči. Cesta byla dlouhá, ale jsme v pořádku (zatím!). Po ubytování jsme šli do restaurace na oběd, protože na hotelu obědy nemáme – máme zakoupenou jen polopenzi. Na kolo jsme dorazili včas, jako vždycky. První kolo dopadlo skvěle – 10,5 bodu z 15. V 19:00 byla první a pravidelná porada, kde si každý stanovil svoje cíle.

NEDĚLE – pizza je nejlepší
Do nového dne jsme se pořádně najedli. Snídaně jsou po celý týden v podobě švédských stolů, což je nejlepší možnost. Po snídani jsme se šli připravit na partii k trenérům. Každý byl přidělen k nějakému. Na oběd se nikam nemohlo jít, protože pršelo. Někdo si zašel koupit oběd do hotelové restaurace, ale většina si objednala pizzu. Ve 14:00 začalo druhé kolo, kde jsme opět uhráli 10,5 z 15 bodů.

PONDĚLÍ – špatné počasí
Po snídani začalo kolo už v 9:00, takže se vstávalo dříve než v předešlé dny. Výsledky byly opět skvělé: 10 bodů z 15. K obědu si většina lidí dala zapečené těstoviny a čočkovou polévku. Zbytek dne proběhl formou stolních her a jiné zábavy.

ÚTERÝ – bleskový den
Tento den byl velmi zajímavý, protože po ranním čtvrtém kole se hrál bleskový turnaj, kterého se zúčastnila cca polovina hráčů. Zbylá část šla do kavárny, kde si dali poháry, zákusky a kávu. Odkaz na výsledky bleskového turnaje: http://chess-results.com/tnr309618.aspx?lan=5&art=1&rd=11&turdet=YES&wi=984
Bleskový turnaj dopadl spíše průměrně. Ve čtvrtém kole jsme nahráli pěkných 9,5 bodu.

Po čtyřech kolech mají naši hráči:
HD12
– Karel Brožka – 4 body
– Martin Stoček – 3 body
– Marek Juchelka – 3 body
– Jan Šlosar – 1 bod
– Adéla Třasáková – 2,5 bodu
– Tereza Šulcová – 2 body

HD14
– Adam Josef Ret – 3,5 bodu
– Michal Jareš – 3,5 bodu
– Jan Jiroušek – 3 body
– Ondřej Půlpán – 2 body

HD16
– Tomáš Ludvík – 2,5 bodu
– Martin Buločkin – 3,5 bodu
– Jitka Pilná – 1,5 bodu
– Lea Rosenbaumová – 2 body

Fide Open
– Matěj Půlpán – 3,5 bodu

Autoři: Jitka Pilná, Michal Jareš

Napsat komentář