Pozvánka na Extraligu

O víkendu 18.11.-19.11.2017 vstupujeme do nové extraligové sezóny. Poté, co v létě proběhl hromadný přestup hráčů ŠK Rapid Pardubice do 2222 ŠK Polabiny, znamenalo to i přesun práv na extraligovou účast. Kostra našeho pardubického týmu zůstala stejná jako loni, jak je vidět na soupisce. Oproti minulé vydařené bronzové sezóně jsme dokonce ještě posílili. Z Nového Boru přišel velmistr Zbyněk Hráček, čímž jsou medailové ambice týmu jasně dané. Navíc se po tříleté pauze vrátil Maxim Matlakov a hrát za nás bude i jeden z největších talentů polského šachu Jan-Krzysztof Duda. Rádi bychom letos zdramatizovali souboj o titul. I když hlavním favoritem extraligy zůstává 1. Novoborský ŠK, věříme, že tato sezóna bude na špičce tabulky vyrovnanější než v minulých letech.

První dvojkolo hrajeme v Ostravě proti místnímu Labortechu a Porubě, což v žádném případě nebudou jednoduché zápasy, ale chceme je zvládnout. Online přenos by měl být vysílán jak na chess.cz, tak na chess24.com. V sobotu 18. 11. se začíná od 14:00, v neděli 19. 11. od 10:00. Tak nám držte palce!

Extraligový tým ponese pro letošní sezónu název GASCO Pardubice a je podporován těmito podnikatelskými subjekty: GASCO, egenesis, Teper, I. SPZ, Tecam, IP stavSenf. Podpora příchází i od orgánů státní správy: od Magistrátu města Pardubice a od Pardubického kraje.

Autor: Martin Petr

Napsat komentář