ŠK Rapid Pardubice B – 2222 ŠK Polabiny G

Třetí kolo jsme hráli na Rapidu. Soupeř nastoupil v o hodně silnější sestavě, než byla ta naše.

V době vydání reportáže nebyly na webu Šachového svazu výsledky třetího kola, proto sestava, výsledky a tabulky jsou jen v přiloženém zpravodaji.

Na začátku partií stála většina hráčů vyrovnaně. Poté se začala projevovat síla soupeře. Nejprve Víťa Brázda na 5. šachovnici ztratil kvalitu. O chvíli později potkal stejný osud i Jitku Pilnou na sedmé šachovnici. Na osmé šachovnici hrál Lišák a od začátku byly vidět oboustranně útočné šachy bez ohledu na obranu.
Karel Brožka na třetí šachovnici se pustil do boje bez strachu ze soupeře, kterému se podařilo vyhnat Karlova krále z rošády a následovala ztráta kvality a po chvíli i celé partie. Chvíli poté dostal Lišák šach a raději kapituloval než aby přišel o materiál. Ve věžové koncovce měl Ondra Půlpán na šesté šachovnici o pěšce méně, ale dokázal udržet remízu tím, že si vynutil výměnu věží, po které by chytal posledního pěšce na šachovnici. Víťův soupeř postupně získal ještě nějakého pěšce a dovedl partii k vítězství. Podobný průběh měla i partie Jitky. Poté ztratil kvalitu Martin Stoček na čtvrté šachovnici a následoval rychlý konec partie. Na první šachovnici se podařilo udržet remízu Honzovi Jirouškovi a to i přes to, že soupeř měl v jezdcové koncovce postouplého volného pěšce. Jako poslední jsem prohrál na druhé šachovnici v koncovce s pěšcem méně při nestejných střelcích a jedné věže na každé straně.
Zápas skončil naší prohrou 7:1. Všichni zaslouží pochvalu za bojovný výkon, i když tentokrát se nám nevedlo jako v minulých kolech a bodů bylo jako šafránu.

Autor: Pavel Stoček

Příloha: Zpravodaj (rtf soubor)

Napsat komentář