Oba týmy postoupily!

V sobotu 24. 2. proběhl v polabinském gymnáziu Krajský přebor družstev mladších žáků 2017/18. Hrálo se především o 3 postupová místa na Mistrovství České republiky a měli jsme 2 želízka v ohni – Áčko a Béčko.

Áčko splnilo roli favorita soutěže. Po dvou jasných výhrách ve třetím kole narazilo na největšího konkurenta, na druhý nasazený tým z Chotěboře. Dramatický zápas skončil remízou 3:3, když vepředu vyhráli naši hráči, vzadu naopak bodovali hráči soupeře. V dalších zápasech již Áčko spolehlivě poráželo jednoho soupeře za druhým a skončilo s 19 body na 1. místě před Chotěboří díky lepšímu pomocnému hodnocení.

Béčko bylo třetí nasazené družstvo a dalo se čekat, že o třetí postupové místo se popere s týmem ze Železných hor. Tento zápas proběhl v šestém kole a byl opravdu klíčový. Naši hráči však byli o trochu lepší a nakonec těsně zvítězili 4:2. Celkově Béčko 5 zápasů vyhrálo a prohrálo pouze s Áčkem a s Chotěboří a s 15 body skončilo na postupovém 3. místě.

Pořadí družstev (pdf soubor)

Podrobné výsledky (pdf soubor)

Josef Vařejčko
Foto: Lukáš Starý

Napsat komentář