MEU mládeže v Ružomberoku

Slovenské město Ružomberok od pátku 25. 5. do neděle 27. 5. hostí Mistrovství EU mládeže v rapidu a v bleskovém šachu. Tuto významnou šachovou akci nenechal náš klub bez povšimnutí a do bojů vyslal početnou skupinu svých válečníků. Turnaj v rapid šachu má v tuto chvíli odehraných zatím 6 kol z 9, takže se mu budeme věnovat v dalším článku.
V sobotu odpoledne bylo odehráno Mistrovství EU v bleskovém šachu, hrané na 9 kol a rozdělené na dvě věkové kategorie (do 12 a do 16 let) a doprovodný Open.

U12

Největšího úspěchu z naší výpravy dosáhla Adéla Třasáková ziskem 2. místa mezi dívkami. Adélka nasbírala 6 bodů a stříbrnou medaili si svou bojovností zasloužila. Blahopřejeme!!!
Tereza Šulcová bojovala kromě silných soupeřů také s horečkou. Přesto si Terka na své konto připsala 4 body a skončila mezi dívkami na pódiovém 6. místě.
Také Karel Brožka získal pódiové umístění. Kája měl výborný start (4/4), přibrzdila ho následná prohra s budoucím vítězem a konečných 6 bodů stačilo na pěkné 5. místo.
Marek Juchelka nejprve negentlemantsky porazil Terku, aby později gentlemantsky prohrál s Adélkou. Díky výhře v posledním kole Mára dosáhl na sympatických 5 bodů.
Náš nejmladší bojovník, Jan Šlosar ml., sbíral cenné zkušenosti na mezinárodním poli. Honzík porazil např. hlineckého talenta Boušku a vytěžil celkem 3 body.

U16

Ve starší kategorii dosáhl z našich hráčů nejlepšího výsledku Rudolf Jun. Ruda (kmenový hráč Chotěboře, který bude hájit naše barvy na MČR družstev starších žáků) získal díky dobrému finiši pěkných 5,5 bodu.
Michal Jareš skončil s 5 uhranými body hned za Rudou. Míša získal cenný skalp vítěze této kategorie a jako jediný ho připravil o bod.
Adam Josef Ret získal o bod méně než Míša. V průběhu turnaje střídal výhry, prohry i remízy včetně remízy v derby s Rudou.
Gabriela Králová (kmenová hráčka Zaječic) začala turnaj nepopulární „velkou rošádou“. Gábinu to nezlomilo a nakonec získala 3 body díky výhrám bílými figurami.

Open

V doprovodném Open turnaji jsme měli v ohni jediné želízko – byl jím zkušený Jan Šlosar st. Honza se nenechal zaskočit extravagantní hrou některých soupeřů, většinu z nich přehrál a výsledných 5,5 bodu mu zajistilo hezké 12. místo.

Autoři: Ondřej Třasák a Petra Brožková