Karel Brožka mistrem EU

Na právě skončeném MEU v Ružomberoku (SR) zaznamenala naše šachová škola další z významných úspěchů. V kategorii U10 vyhrál náš Karel Brožka, a to se ziskem 8,5 bodu z devíti partií. Druhého maďarského reprezentanta zanechal za sebou o celý bod a zbytek startovního pole s ještě větším odstupem. V průběhu třídenního klání tedy ztratil pouhý půlbod (s druhým v pořadí), v žádné partii nebyl vážněji ohrožen a zcela zaslouženě zvítězil.

Ale ani další naši hráči nezaostávali a bojovali o medaile. Nejlepší výkon za poslední dobu podal v kategorii U12 Marek Juchelka, který jako sedmnáctý nasazený obsadil se ziskem šesti bodů výborné páté místo. V téže kategorii dívek Adéla Třasáková zaujala dělené páté místo, díky dobrému závěru (2 ze 2). Mezi chlapci v kategorii U14 bojoval Michal Jareš v posledním kole na první šachovnici o celkové prvenství, ale prohra ho odsunula na konečné deváté místo. Další kdo se blýskl dobrým výsledkem byla hostující Gabriela Králová, jenž za 4,5 bodu brala páté místo v U16W.

Celkově se dá říci, že na tomto výborně zorganizovaném mistrovství všichni naši hráči předvedli dobré výkony, které doufejme zúročí na následujících dvou vrcholech sezony (2.6.-3.6. MČR družstev starších žáků a 15.6.-17.6. MČR družstev mladších žáků).

Výsledky: http://chess-results.com/tnr356166.aspx?lan=5

Josef Vařejčko

Napsat komentář