Zlatá tečka na závěr sezóny

Od pátku 15. 6. do neděle 17. 6. se konalo Mistrovství ČR družstev mladších žáků ve Varnsdorfu. Do turnaje jsme byli nasazeni jako číslo 1 a tudíž naší povinností bylo bojovat o medaile. Mistrovství se zúčastnilo nejlepších 28 týmů z celé České republiky včetně dvou našich týmů. Po zajímavém a velmi vyrovnaném průběhu, kdy ještě v 9. posledním kole bojovalo o zlatou medaili 5 družstev, jsme o titulu rozhodli vysokou výhrou 5,5 : 0,5 nad Unichess Praha. O vítězství v konečném součtu nerozhodl počet bodů, který byl shodný s druhým v pořadí Lokomotivou Brno, ale pomocné hodnocení, jež mluvilo v náš prospěch.

O tento úspěch se zasloužili na jednotlivých šachovnicích tito hráči: Štěpán Hrbek 6,5/9, Karel Brožka 7/9, Marek Juchelka 4/9, Martin Stoček 6/9, skvělá Adéla Třasáková, která ziskem 8/9 vyhrála pátou šachovnici, a Vojtěch Starý 5,5/9.

Naše béčko ve složení Jakub Váňa, Jan Šlosar, Jiří Voborník, David Paar, Prokop Horák, Vít Katzer, Jan Půlpán a Jessica Boughen obhájilo svou nasazenou 26. pozici. Náš dík patří nejen sponzorům, ale také všem zúčastněným rodičům, kteří nás doprovázeli. Výsledky najdete na http://chess-results.com/tnr360709.aspx?lan=5.