Zpráva o MSR amatérů od Adély Třasákové

Ve dnech 10.-13. července se ve slovenských Topolčanech konalo otevřené Mistrovství Slovenska amatérů (s max. ratingem 2199). Turnaj se hrál na 7 kol tempem 60 minut + 30 sekund/tah. Účastnilo se ho 161 hráčů z 11 států.

  1. kolo: Šimon Rybka (SVK, ELO 2087). Hrála jsem černými figurami a po vyrovnaném průběhu hra skončila remízou ve věžové koncovce. Tuto partii jsem si vybrala k rozboru.
  2. kolo: Petr Kapusta (CZE, 2120). Měla jsem bílé, soupeř mi v koncovce chytil střelce, ale aktivitou krále jsem získala protihru a figuru zpátky. Po dlouhém souboji jsem už ale byla unavená, a tak jsem nedokázala ubránit věžovou koncovku.
  3. kolo: Marian Kukan (SVK, 1000). Černými se mi podařilo soupeře přehrát a on ze zoufalství obětoval jezdce. Myslel si, že dá mat, ale já jsem se ubránila a s figurou navíc vyhrála.
  4. kolo: Adam Cedzo (SVK, 1974). Soupeř hrál černými pasivně a nevytvořil žádnou protihru. Já jsem zaútočila a soupeř pod tlakem ztratil věž a po pár tazích se vzdal. Byl to pro mě cenný skalp.
  5. kolo: Mário Garban (SVK, 2031). Bílými figurami jsem se snažila o útok, ale soupeř se ubránil výměnami figur. Po mých nepřesnostech přešel do výhodné věžovky, kde jsem se musela jenom bránit. Po vynucené výměně věží byla pěšcovka prohraná.
  6. kolo: Miloš Blažek (SVK, 1970). Zahájení černými figurami se mi bohužel vůbec nepovedlo, a tak partie skončila rychlou prohrou. Věřím, že se mi už taková katastrofa nikdy nestane…
  7. kolo: Andrej Hollý (SVK, 2009). Ve složité střední hře jsem bílými ztratila přemýšlením hodně času a ten mi pak chyběl v koncovce, kterou jsem nakonec po boji prohrála.

Celkem jsem v turnaji uhrála 2,5 bodu. Díky tomu, že většina mých soupeřů byla o dost silnější než já, jsem si připsala 34 bodů do ELO ratingu a získala spoustu zkušeností.

Také jsem si zahrála doprovodné Mistrovství Slovenska v rapid šachu, ve kterém jsem získala 4 body z 9 kol.

Celkově jsem s turnajem spokojená, hrálo se v pěkném hracím sále a v příjemné atmosféře. Děkuji svému trenérovi za přípravy a Šachovému svazu za podporu.

 

Adéla Třasáková

PARTIE ke stažení

 

Napsat komentář