Mistrovství ČR seniorů 2021 – máme mistra!

Nejen v mládežnických kategoriích slavíme úspěchy. Jaroslav Mojžíš se stal mistrem republiky v kategorii S70, gratulujeme !

VÝSLEDKY

Od 7 do 15. srpna 2021 probíhalo v Rychnově nad Kněžnou Mistrovství republiky v šachu seniorů v kategoriích 50+, 60+. 70+ a 80+. V nejpočetnější kategorii 70+ zvítězil mezi 59 hráči FM Jaroslav Mojžíš ziskem 7 bodů před FM Vlastimilem Sejkorou a Janem Kohoutem.
Turnaje se z našeho oddílu zúčastnili také další  hráči, 5,5 bodů získali Pavel Just (10.místo), Luboš Trojan (11.místo) a Emanuel Veselý (16.místo), se 3 body skončil na 52. místě Jan Krejčí.  V kategorii 60+ se Bohuslav Vorel umístil s 3.5 body na 40. místě.
Boj o 1.místo v kategorii 70+ byl velice dramatický. V průběhu turnaje se dařilo Janu Kohoutovi a Vladimíru Majerikovi, oba se v závěru probojovali na přední místa tabulky.
Jaroslav Mojžíš ve 2.kole překročil ve vyhrané pozici čas, protože si neuvědomil, že se po 40. tahu nenastavuje čas o 30 minut jako v ligových soutěžích. Další z favoritů Vlastimil Sejkora přehlédl v 5.kole v lepší pozici jednoduchý trik Jana Kohouta a nečekaně prohrál. Vzájemná partie J. Mojžíše a V. Sejkory v předposledním kole skončila po bojovném průběhu nerozhodně.

Partie vítěze kategorie S-70  –  partii si zvolíte po kliknutí na horní zelenou lištu diagramu s 3 tečkami.

Před posledním kolem měli čtyři hráči 6 bodů a hráli mezi sebou. V posledním kole Vlastimil Sejkora vyhrál bílými s Vladimírem Majerikem, Jaroslav Mojžíš porazil černými Jana Kohouta a díky lepšímu pomocnému hodnocení získal titul mistra ČR v této kategorii.

Vzrušující byla i zápolení o další místa a také ostatní naši hráči si nevedli špatně. Partie na prvních 6 šachovnicích byly přenášeny na internetu on-line a k dispozici jsou zápisy pouze těchto online partií na webu Panda Rychnov.

K přehrání jsou zde všechny dostupné partie pardubických hráčů:

Nelze nezmínit ještě jednu zajímavost. V červnu letošního roku získala titul mistryně ČR v kategorii dívky pod 16 let naše hráčka Adéla Třasáková a pozdější vítěz přeboru republiky v kategorii muži nad 70 let Jaroslav Mojžíš byl na turnaji přítomen jako jeden z našich trenérů. Věkový rozdíl mezi těmito našimi dvěma mistry republiky činí 62 let.

Napsat komentář