Memoriál Čeňka Honsy

Memoriál Čeňka Honsy 2013 - 15. ročník

Suverénním vítězem letošního Memoriálu Čeňka Honsy se stal František Navrátil z pořádajícího oddílu, a celkem logicky ukořistil i cenu pro nejlepšího seniora. Při malém počtu „cizích“ účastníků v turnaji kralovali domácí hráči, hned sedm hráčů se vešlo do první osmičky! Mezi ně se vklínil pouze Luboš Šilar, který však ještě na jaře také hájil polabinské barvy. Cenu pro hráče s ELO pod 1800 získal osmý v pořadí, domácí talent, Kuba Cach.


Turnaj dostal svůj švih a spád tradičně po obědě a časový skluz byl dohnán bez větších potíží. Také restaurace se činila tak, jak jsme v Chotči zvyklí. Zajímavostí je, že nejstarší i nejmladší hráč (77, respektive 9 let) turnaje byli z České Třebové.

Proč bylo letos tak málo účastníků? Je třeba turnaj něčím oživit? Tyto otázky si kladou pořadatelé a přivítají jakýkoli podnět jak z řad domácích hráčů, tak zvenčí. Konkurence ostatních turnajů, jak v rapidu, tak vážných, je zřejmá, nicméně tradiční termín, tedy poslední sobotu v září, rozhodně měnit nechceme. Za úvahu stojí změna tempa na atraktivních 15 minut s přídavkem 3 vteřin za tah. A možná by stálo za to převzít „kotevní“ model s dražším startovným, ale s rautem a věcnými cenami.

Závěrem bych chtěl vzkázat rychnovské pětici hráčů (Kotyza, Palla, Ruffer, Cvejn a Hovad) ať už se na naše turnaje nehlásí. Učinili tak již potřetí a ani jednou nepřijeli, pokaždé bez omluvy. Takové chování považuji za výsměch pořadatelům a jejich práci. Pokud snad přihláška z jejich strany přijde, nebudou do turnaje přijati.

Vladimír Dudek

Konečná tabulka

Ceny, o které se hrálo

Zleva Jakub Půlpán (3. místo), František Navrátil (1. místo), Michal Novotný (2. místo) společně s organizátorem Vladimírem Dudkem

| Autor: Vladimír Dudek | Vydáno dne 29. 09. 2013 | 1783 přečtení | Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server