Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu 2019 v Třešti – naše holky jedou!

Začátek nového školního roku se nám vydařil. Naše mladé šachistky získaly na turnaji v Třešti dvě medaile ze tří! V kategorii D14 vybojovala zlato Tereza Šulcová a bronz Adéla Třasáková. Oběma mladým šachistkám gratulujeme. A pak že šachy jsou spíš pro kluky.

Abychom vám přiblížili turnaj „z první ruky“, přečtěte si, jak ho hodnotí bronzová Adélka:

„O víkendu 7. – 8. září 2019 jsem se zúčastnila Mistrovství ČR v rapid šachu v Třešti, kde jsem hrála v kategorii D14. V sobotu dopoledne jsem vyhrála první 3 kola, soupeřky se mi povedlo celkem bez problémů přehrát. Pak jsme si zašli na oběd do místní restaurace. Po obědě jsem narazila na papírově silnější soupeřky, se kterými se mi bohužel moc nedařilo. V 6. kole jsem hrála derby s Terkou, které nakonec skončilo remízou. Po večeři v pizzerii jsme se vrátili na internát, kde jsme přespali jednu noc. Vyspala jsem se dobře, a asi i proto se mi v neděli dařilo. V 8. kole jsem odehrála svou nejlepší partii v turnaji, a tím jsem se dostala zpátky do hry o medaile. V posledním 9. kole jsem s první nasazenou hráčkou bojovala o remízu, která by mi zajistila stupně vítězů. V dámské koncovce došlo na remízu opakováním tahů a díky tomu jsem získala bronzovou medaili.“

Holky, jen tak dál!

A abychom nezapomněli ani na kluky: radost máme i z umístění Karla Brožky (4. místo, kategorie H12), a Vojty Starého (7. místo, kategorie H10).

SVAZOVÝ ČLÁNEK

VÝSLEDKY

FOTO pořadatele (Šachový klub Spartak Ústí nad Labem, Pavel Chrz)

Josef Vařejčko, Helena Dudková

Napsat komentář