Harrachov 2019

Jedno stříbro a čtyři postupy – zpráva z Šachového festivalu Harrachov 2019

Naši mladí šachisté se od 26. října do 2. listopadu 2019 zúčastnili Šachového festivalu Harrachov 2019 – 30. mistrovství Čech mládeže do 16 let Kořenov FIDE Open, Národní Open.

A nevedli si vůbec špatně. Velká gratulace patří Tereze Radmile Šulcové, která sehrála celý turnaj výborně, a i přes prohry v posledních kolech zaslouženě vybojovala stříbrnou medaili v kategorii HD14.

Velmi chválíme i čtyři postupující hráče: Jana Jirouška (kategorie HD16), který díky drtivému závěru 3/3 obsadil 4. místo a získal tak postup. Michala Jareše (kategorie HD16), kterému se vydařila obzvlášť první čtyři kola (4/4). Michal poté trochu zpomalil, ale i tak se kýženého postupu dočkal. Martina Stočka (kategorie HD14), který hrál také dobře, i když o jeho postupu rozhodla až partie v posledním kole. Ondřeje Wintera (kategorie HD14), který postoupil navzdory nepodařenému začátku.

A nesmíme zapomenout ani na výkony našich dalších svěřenců. Karel Brožka (kategorie HD16) odehrál celé klání vepředu, o vavříny bohužel přišel až kvůli prohře v posledním kole. V kategorii HD16 bojoval také Ondřej Půlpán, kterého však zbytečné prohry srazily do druhé poloviny výsledkového pole, a Lukáš Lihotský, který si vzhledem ke svému nasazení vedl docela dobře.

V kategorii HD14 si Marek Juchelka si vedl výborně až do pátého kola, ve kterém prohrál. Po další prohře v sedmém kole bohužel šanci na postup ztratil, ale nevadí.

V nejmladší kategorii HD12 jsme měli hned tři zástupce: Jiřího Boušku, Jana Šlosara a Prokopa Horáka. Pro Prokopa to byl první velký turnaj, na kterém obstál se ctí. Honza Šlosar si obhájil své nasazení. Náš nejmladší reprezentant, Jirka Bouška, od kterého jsme vzhledem k jeho mistrovskému titulu hodně čekali, si na svůj věk vedl také velmi slušně.

Všem děkujeme a přejeme hodně zdaru na dalších turnajích.

Pro zájemce ke stažení nějaké rozbory partií: Rozbory partií

Fotogalerie z turnaje je dostupná na našem Facebooku.

Josef Vařejčko, Helena Dudková, Vladimír Dudek

Napsat komentář