Prosincový Newsletter ŠSČR

Aktuální situace ohledně šachových soutěží v ČR

Bohužel ani 1. prosince nebyly známy jasné podmínky pro obnovení sportovních soutěží v České republice, proto se STK ŠSČR rozhodla odložit 4. kolo 2. lig z 6. prosince na neurčito. Soutěže hrané o víkendu 12. – 13. 12. jsou prozatím v plánu. Aktualizované informace o soutěžích družstev naleznete na webu ŠSČR.
Situaci ohledně koronavirové epidemie řeší i řada pořadatelů soutěží mládeže, které byly naplánovány na prosinec. Mistrovství Čech mládeže do 16 let bylo odloženo na 11. – 16. ledna 2021, dle plánu by mělo proběhnout MČR dětí do 8 let (19. – 20. 12. 2020) a taktéž Mistrovství Moravy a Slezska mládeže do 16 let (17. – 22. 12. 2020). O konání MČR juniorek a dorostenek a Polofinále MČR juniorů a dorostenců bude rozhodnuto. Bližší informace naleznete na webu ŠSČR.
Kromě výše zmíněných soutěží družstev a mládeže plánují pořadatelé v této těžké době i turnaje v rámci seriálu Czech tour.

 

Šachy bojují s koronavirem online

Koncem listopadu se odehrály 3 turnaje Winter TopŠach Open pro mládež do 18 let, přičemž deset nejlepších hráčů postoupilo do Winter TopŠach Trophy 2020, které se odehraje v průběhu prosince a finále se uskuteční 20. 12.
V prosinci je kromě Winter TopŠach Trophy naplánována řada dalších online turnajů. Již 6. prosince se odehraje Vánoční turnaj na internetu a taktéž 7. Burešův online turnaj. Dále se od prosince 2020 do května 2021 bude hrát II. ročník Kopřivnické ligy, tentokrát jako série online turnajů v rapid šachu.

 

Výuka šachu v online prostředí

Šachy Dolmen nabízejí řadu zajímavých online aktivit a možností pro výuku šachu. V sekci Šachovnice a figurky naleznete 10 dílů o základech šachu. Dále na webu vychází adventní kalendář s Online šachovými testy, který přináší každý den tři nové testy a soutěž o ceny. Kromě výše uvedených aktivit probíhá též online soutěž projektu Šachy do škol ve spolupráci s Šachy Dolmen, výsledky za listopad naleznete na webu ŠSČR.
Mladý youtuber a zároveň člen mládežnické reprezentace Jáchym Němec připravil ve spolupráci s ŠSČR seriál 8 výukových videí, kde vysvětluje základy naší královské hry.
Jak se s aktuální epidemiologickou situací vypořádali trenéři a vedoucí kroužků? Několik postřehů naleznete na webu ŠSČR.

 

Už máte dárky na Vánoce?

Šachový svaz České republiky vydal knihu Jána Markoše Tajná přísada, na které spolupracoval i David Navara. „Hluboké ideje jsou fajn, pokud o šachu přemýšlíte doma v obýváku. V turnajích jsou ovšem důležitější výhry,“ říká Ján Markoš, který již napsal několikátou knihu se šachovou tématikou, ale první, která má vysloveně praktický ráz. David Navara přispěl hlavně radami a zkušenostmi hráče širší světové špičky. Novou knihu včetně dalších materiálů si můžete objednávat na webu ŠSČRKřest Tajné přísady proběhne v pátek 4. prosince od 18:00 na YouTube kanále ŠSČR. Rozhovor s Jánem Markošem naleznete zde.
Pokud hledáte zajímavé dárky pro své šachové okolí, jistě uvítáte širokou nabídku fanshopu ŠSČR. V kolekci Šachového svazu naleznete řadu triček, mikin či šachový polštář. Dále v kolekci šachy do škol si můžete objednat dárky s motivem Šachu do škol.

Tajna prisada

Tajnou přísadou jistě potěšíte sebe i ostatní šachové fanoušky

 

Informace a zajímavosti ŠSČR:

Napsat komentář