Březnový Newsletter ŠSČR

Šachy.cz Extraliga zná svého vítěze

Další čtyři kola byla odehrána během února v české nejvyšší soutěži družstev. Díky jasným výhrám s ostravskými celky v 11. a 12. kole si již v předstihu zajistil extraligový titul 1. Novoborský šachový klub. Úspěšný únor zaznamenala též Moravská Slavia Brno, která drží v průběžné tabulce stříbrnou příčku před ŠK Líně. Na chvostu tabulky se nachází Labortech Ostrava, ŠK Duras BVK Královo pole a ŠK Slavoj Ostrava-Poruba. Závěrečné extraligové trojkolo se odehraje 8.–10. dubna ve Frýdku-Místku. Podrobné informace o druhém únorovém dvojkole včetně ukázek z partií naleznete na webu ŠSČR.

Vítězslav Rašík – David Navara, Šachy.cz Extraliga, 11. kolo, ČNT
diagram Rasik-Navara

V pozici na diagramu zakončil partii černý tahem 29…Sf4+, dále přišlo 30. Kg2 Dg4+ 31. Kf1 Dg1 mat.

Gelfand Brno

Legenda světového šachu Boris Gelfand v dresu Moravské Slavie Brno, zdroj: fotogalerie V. Jagra

Výsledky únorových turnajů

Open Liberec 2022 proběhl od 5. do 12. února a jasným vítězem hlavního turnaje se stal IM Dobrowolski se ziskem 8 bodů z 9 kol. Stříbrnou příčku obsadil Jan Lajbl a bronz brala Charis Peglau. Více se o turnaji dozvíte v závěrečné zprávě a taktéž v článku od Jáchyma Fadrného. Již na začátku února proběhlo krajské kolo přeboru škol Ústeckého kraje a na západě Čech se odehrálo semifinále Plzeňské šachové ligy. Nataša Richterová vyhrála silný turnaj ve Vídni, článek o české stopě v rakouském hlavním městě naleznete zde.

Aktuality ŠSČR

V sobotu 5. března 2022 proběhla v Pardubicích Konference ŠSČR. Seznam usnesení schválených na Konferenci naleznete zde. Novým kapitánem české mužské reprezentace se stal velmistr Pavel Šimáček, rozhovor s ním naleznete na webu ŠSČR.

Informace a zajímavosti ŠSČR:

A na závěr pro vás máme stručný kalendář blížících se šachových událostí:

Napsat komentář