Extraliga mládeže zahájena, Polabiny ve vedení!

V uplynulém víkendu sehrál polabinský tým „A“ úvodní čtyři zápasy Extraligy mládeže východ ve Světlé nad Sázavou. A dařilo se!

Jako první nás čekal tým extraligových nováčků z Krnova. Zápas se předehrával už v pátek, ostatní týmy zahajovaly v sobotu. Celkem jasně jsme vyhráli 4,5:1,5, vstup do nové sezóny byl tedy zdařilý.

V sobotu dopoledne jsme ještě jednoznačněji zvítězili s DURASEM Brno 5:1, soupeři uhráli jen dvě remízy.

Odpolední kolo se Starým Městem už bylo poněkud dramatičtější. I když průměrný rating soupeřů byl výrazně nižší, zápas dlouho vypadal vcelku vyrovnaně. Pak se nám však několik partií podařilo otočit a po napínavém souboji jsme zvítězili 4,5:1,5.

Ta pravá kovbojka přišla až na závěr, čekal nás jeden z favoritů soutěže, BŠŠ Frýdek-Místek. Za vyrovnaného stavu 2,5:2,5 dokázal zvítězit Karel Brožka, který nakonec soupeře udolal v poměrně náročné koncovce, a rozhodl tak zápas v náš prospěch. Frýdek jsme tedy porazili stejným skóre jako loni, 3,5:2,5.

Právě Karel má na svém kontě fantastické 4 body ze 4 partií (!), ale i ostatní hráči týmu velice přispěli k tomuto vskutku úspěšnému výsledku.

V průběžném pořadí vedeme s plným počtem 12 bodů, druhý je Frýdek a třetí Lipky, oba týmy mají po 9 bodech.

V Extralize mládeže západ, která se hrála souběžně, jsou na první příčce Říčany „B“ s 10 body, druzí jsou hráči z Jičína se shodným počtem bodů a třetí v pořadí jsou Říčany „A“ s 9 body.

Soutěž pokračuje 10. prosince, čeká nás souboj s Lipkami, dalším z favoritů. Tak nezapomeňte fandit!

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SOUTĚŽE

 

Sepsal: Michal Jareš

Napsat komentář