Polofinále MČR juniorů a juniorek 2022 Špindlerův Mlýn

Polofinále MČR juniorů a juniorek: 2 postupy na republikový šampionát!

Ve dnech 12. až 19. 11. 2022 se již tradičně ve Špindlerově Mlýně uskutečnilo Polofinále MČR juniorů a dorostenců a Polofinále MČR juniorek a dorostenek. Hrálo se, opět tradičně, v hotelu Esprit, který účastníkům poskytnul komfortní ubytování. Ve středu dokonce nasněžilo, takže pobyt v tomto turistickém středisku byl vskutku působivý. A jak se dařilo našim hráčům?

V kategorii juniorek nás reprezentovala Tereza Radmila Šulcová. Solidní výkon a zejména výhry v posledních dvou kolech jí zajistily 6 bodů, celkové 4. místo a postup do finále!

V kategorii juniorů největší úspěch zaznamenal Michal Jareš, který zejména díky důležité výhře v osmém kole obsadil se 6,5 body stříbrnou příčku a taktéž si zajistil postup do finále!

Karlu Brožkovi nakonec postup těsně unikl (skončil na 12. místě), když v posledním kole remizoval s dalším členem výpravy Rudolfem Junem (9. místo), oba po 6 bodech.

Lukáš Lihotský se blýskl velice působivým výsledkem, když s 5,5 body obsadil 15. místo a připsal více než 120 bodů do ELA!

Jakub Vojta se celou dobu držel na předních šachovnicích, ale bohužel nezvládl závěr turnaje, když prohrál důležitou partii v osmém kole. 5,5 bodu, 18. místo.

Martin Stoček (31. místo) a Jáchym Kulhánek (33. místo) předvedli také poměrně pěkný výkon, oba po 5 bodech.

Celkově bych zhodnotil výpravu jako velmi úspěšnou, žádný z našich hráčů se v turnaji neztratil. Finále by mělo být pravděpodobně někdy v březnu taktéž ve Špindlerově Mlýně.

 

Užitečné odkazy:

Konečné pořadí

Partie juniorek

Partie juniorů

Fotogalerie

 

Michal Jareš

Napsat komentář